دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

اطلاعیه جدید بانک مرکزی نسبت به خرید و فروش ارز با قیمت توافقی

اطلاعیه بانک مرکی نسبت به خرید و فروش آزاد ارز در صرافی ها

بانک مرکزی به منظور کاهش التهابات ارزی دستور جدیدی مبنی بر خرید و فروش بدون محدودیت با قیمت توافقی بازار را در صرافی ها اعلام کرد. این بدین معنی می باشد که که افراد دیگر نیازی به خرید و فروش ارز در بازار آزاد نیستند و به راحتی در صرافی مجاز می توانند خرید ارز داشته باشند.

اطلاعیه بانک مرکزی در راستای خرید و فروش آزاد ارز در صرافی ها

بانک مرکزی در آخرین اطلاعیه خود، دستور خرید از صادرکنندگان پتروشیمی توسط صرافی و فروش آن به مردم عادی خبر داد. در این راستا افراد می توانند با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی نسبت به احراز هویت با سیم کارت به نام خود اقدام به خرید ارز با قیمتی به مراتب پائین تر از بازار آزاد نمایند. در صورتیکه کاربر ی سیم کارت به نام خود نداشته باشد می تواند در محل صرافی رویال درخواست خود را داده و بصورت انلاین سیم کارت به نام وی صادر شود. در ادامه به متن ابلاغیه بانک مرکزی می پردازیم.

ابلاغیه جدید بانک مرکزی نسبت به آزاد سازی خرید و فروش ارز در صرافی ها با قیمت آزاد.

در راستای درخواست های صادرکنندگان و به منظور تنظیم و مدیریت بازار ارز و تسهیل برگشت ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس، کلیه صرافی های مجازی معتبر می توانند نسبت به خرید ارز از صادر کنندگان به صورت اسکناس با نرخ توافقی اقدام و منابع تجهیز شده فوق را در سرفصل‌های مصارف ارزی خدماتی (موضوع ابلاغیه شماره ۳۰۱۴۰۵ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ) و همچنین فروش ارز در سرفصل سایر (کد ۲۴) با احراز هویت متقاضی به فروش رسانند.
بدیهی است، شرکت های صرافی مکلفند عملیات خرید و فروش فوق را حسب مقررات ابلاغی در سامانه نظارت ارز (سنا) همزمان با انجام معامله ثبت نمایند.

کامران سلطانی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره تأثیر این بخشنامه جدید ارزی در بازار ارز گفت: با اجرای این سیاست، عملاً یک راه ورودی جدید ارز به بازار باز شده است؛ علاوه بر ارز صادرکنندگان، ارز اشخاص و شرکت‌ها نیز وارد بازار می شود که می تواند حجم عرضه‌ی ارز در بازار را به میزان چشم‌گیری افزایش دهد.

او تأکید دارد که این بخشنامه می تواند دغدغه مردمی که قصد فروش ارز داشتند را حل کند چراکه در روزهای اخیر کمتر صرافی‌ها نسبت به خرید ارز اقدام می کردند.

به گفته دبیر کل کانون صرافان، نرخ ارز که با ورود ارز صادراتی ها به بازار کاهش بیش از ۲ هزار تومانی را تجربه کرده می تواند در روزهای آینده بازهم شاهد کاهش بیشتری باشد.

سلطانی‌زاده همچنین تأکید کرد که امروز و در ادامه‌ روند کاهشی ارز در روزهای اخیر، قیمت دلار با کاهش حدود ۶۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته، وارد کانال ۳۰  هزار تومان شد. ضمن اینکه در سامانه نیما نیز عرضه از تقاضا بشدت پیشی گرفته و واردکنندگان از خرید ارز، همچنان برای نرخ‌های مناسب امتناع می‌ورزند.

دریافت ارز مسافرتی در صرافی رویال

در انتها لازم به ذکر می باشد که مشتریان عزیز در صورت نیاز به دریافت ارز مسافرتی با قیمتی حدود ۱۰ درصد پائین تر از قیمت بازار می توانند با در دست داشتن مدارک گذرنامه و بلیط پرواز از صرافی رویال اقدام به دریافت ارز مسافرتی نمایند.