دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

همه چیز درباره وسترن یونیون، ووچرف پرفکت مانی و مانی گرام

وسترن یونیون - مانی گرام - خرید ارز دیجیتال از طریق پی پال - قیمت ارز لیر ترکیه صرافی رویال

تکنولوژی همه دنیا را به هم متصل کرده است. طبیعی است که می توانیم خریدهایمان را از دیگر کشورها انجام دهیم، شهریه دانشگاه بپردازیم، برای دوست یا اعضای خانواده مان پول بفرستیم و بسیاری موارد دیگر. وسترن یونیون، ووچر پرفکت مانی و مانی گرام از جمله سیستم هایی هستند که در زمینه پرداخت های بین المللی فعالیت می کنند. وسترن یونیون روشی است برای انتقال پول میان افراد. پرفکت مانی هم سیستمی برای انتقال ارز به سراسر جهان است. از این سیستم برای پرداخت های اینترنتی زیاد استفاده می شود. مانی گرام پس از وسترن یونیون دومین شرکت در زمینه جا به جایی سریع پول است. در ادامه در مورد هر کدام از این سه سیستم بیشتر صحبت می کنیم.

وسترن یونیون چیست؟

وسترن یونیون - خرید ارز دیجیتال از طریق پی پال - قیمت ارز لیر ترکیه صرافی رویال

وسترن یونیون برای افرادی که با روش های مرسوم نمی توانند انتقال پول را  انجام دهند راه حل خوبی است. این شرکت سهم زیادی در بازار نقل و انتقال پول دارد. در این سیستم هزینه نقل و انتقال با مشتری است. معمولا افرادی که به صورت فوری احتیاج به نقل و انتقال پول دارند از این سیستم استفاده می کنند.

نقل و انتقال داخلی با وسترن یونیون

برای نقل و انتقال داخلی پول می توان از وسترن یونیون استفاده کرد. شعبه های وسترن یونیون معمولا در مراکز خرید و مکان های مشابه قرار دارند. البته کار با وسترن یونیون می تواند به صورت آنلاین هم انجام شود. هزینه ارسال با این سیستم معمولا تا ۱۰ درصد مبلغ اصلی هم می رسد. البته وقتی مبالغ ارسالی بالاتر باشد کارمزد وسترن یونیون کمتر می شود.

انتقالات بین المللی با وسترن یونیون

شما می توانید برای انتقال بین المللی پول از وسترن یونیون استفاده نمایید. این روش نسبت به روش های بانکی خیلی سریع تر است. روند انجام کار در این سیستم مشابه روند انجام آن در بانک است. این سیستم کارها را به گونه ای انجام می دهد که مطمئن شود امکان کلاهبرداری و اموری مانند پولشویی وجود ندارد. در انتقالات بین المللی کارمزد کمتری نسبت به انتقالات داخلی وجود دارد. دلیل کارمزد کمتر برای نقل و انتقال بین المللی این است که وسترن یونیون از تبدیل ارزها هم سود می برد.

وسترن یونیون در ایران

در ایران وسترن یونیون فعالیتی به شکل رسمی ندارد. مانند بسیاری سیستم های دیگر ما برای استفاده از این سیستم باید از واسطه ها کمک بگیریم.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی - perfect money -  خرید ارز دیجیتال از طریق پی پال - قیمت ارز لیر ترکیه صرافی رویال

پرفکت مانی سیستمی است که از آن برای انتقال ارز به سراسر دنیا استفاده می شود. نکته قابل توجه این است که برخلاف شرکت هایی مثل پی پال، این شرکت ما را تحریم نکرده است. همین موضوع باعث شده تا کشورهایی که از طرف بسیاری شرکت ها تحریم شده اند، عاشق پرفکت مانی باشند. ووچر الکترونیکی یکی از خدمات محبوب پرفکت مانی است. استفاده از ووچر آسان و سریع است و همین موارد باعث محبوبیت بالای آن است.

ووچر پرفکت مانی در حقیقت شبیه به یک کارت شارژ است، البته به صورت غیر فیزیکی. شما می توانید با وارد کردن کدهای این ووچرها، خرید اینترنتی انجام دهید. با ووچر می توانید حساب پرفکت مانی خود را شارژ کنید.

خرید ووچر پرفکت مانی

می توانید با مراجعه به سایت های ایرانی برای خرید ووچر پرفکت مانی اقدام نمایید. ووچر ها با مبالغ مختلفی از ۱ تا ۱۰۰ دلار به فروش می رسد.

شما وارد وب سایت صرافی شده و احراز هویت می شوید. پس از آن مبلغ را وارد کرده و از طریق کارت بانکی پرداخت می نمایید. در مراحل آخر می توانید ووچر را به صورت آنی دریافت نمایید.

استفاده از ووچر شبیه به کارت هدیه است.

کاربردهای ووچر پرفکت مانی چیست؟

فرض می کنیم شما می خواهید برای خرید اینترنتی اقدام کنید. سر و کار زیادی با این خریدها ندارید یا اصلا حوصله اش را ندارید که حساب پرفکت مانی افتتاح کنید. در این شرایط می توانید ووچر بخرید و کارتان را از این طریق انجام دهید.

هم چنین برای مواقعی که نمی خواهید با خودتان پول نقد حمل کنید استفاده از ووچر مناسب است. شما می توانید هر لحظه که بخواهید با استفاده از این سرویس، از صرافی ها پول نقد دریافت کنید. صرافی های زیادی در دنیا که تعدادشان بالغ بر ۲۰۰ عدد است از ووچرها پشتیبانی می کنند.

کارمزد ووچر پرفکت مانی

برای این که در حساب های پرفکت مانی از طریق ووچر پرفکت مانی سپرده گذاری کنید، نیازی به کارمزد نیست. بنابراین شما می توانید بدون پرداخت هزینه اضافه مبلغ ووچر را به حساب تان اضافه نمایید.

البته وقتی که می خواهید یک ووچر ایجاد کنید باید کارمزد آن را بپردازید. این کارمزد برای حساب هایی که اهراز هویت شده اند برابر با ۰.۵ مبلغ است. اگر اهراز هویت شما انجام نشده باشد این کارمزد برابر با ۱.۹ است.

مانی گرام چیست؟

مانی گرام در سال ۱۹۴۰ در امریکا بنیان گذاری شد. همان طور که قبلا اشاره کردیم این شرکت پس از وسترن یونیون دومین شرکت در زمینه نقل و انتقال پول است. مانی گرام در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت می کند.

نحوه کار مانی گرام چگونه است؟

فرستنده با همراه داشتن وجه و مدارک شناسایی به یکی از نمایندگی های شرکت مراجعه می کند. فرم های مربوطه پر شده و در نهایت یک کد هشت رقمی دریافت می کند. سپس فرستنده کد را در اختیار گیرنده قرار می دهد تا او بتواند از طریق یکی از شعب نسبت به دریافت آن اقدام نماید. البته برای استفاده از همه خدمات مانی گرام شما احتیاجی به مراجعه حضوری ندارید. مثلا برای پرداخت حواله مانی گرام و قبوض احتیاجی به حضور وجود ندارد.

کارمزد مانی گرام چقدر است؟

مانی گرام - خرید ارز دیجیتال از طریق پی پال - قیمت ارز لیر ترکیه صرافی رویال

برای مقادیر مختلف انتقال ارزی کامزد مانی گرام متفاوت است. بسته به مقدار مورد نظر و نیز مقصدی که مد نظر شماست کارمزد می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی کارمزد این سرویس بین ۱ تا ۱۰ درصد است.

خدمات مانی گرام چیست؟

برای هر کدام از خدمات زیر می توانید از مانی گرام استفاده نمایید

  • میان کشورهای مختلف انتقال پول را انجام دهید.
  • به  کیف پول تلفن همراه خود انتقال پول انجام دهید.
  • صورت حساب های مختلف را پرداخت نمایید.
  • برای پرداخت های مختلف در وب سایت ها می توانید از مانی گرام استفاده نمایید.
  • برای افزایش شارژ اعتباری کارت هایتان می توانید از مانی گرام استفاده نمایید.

مانی گرام چه ویژگی هایی دارد؟

  • این شرکت در بسیاری از کشورها نمایندگی دارد و علاوه بر آن پشتیبانی فوق العاده ای از طریق وب سایتش به شما ارائه می دهد. این پشتیبانی به ۲۷ زبان دنیا انجام می شود.
  • به صورت آنلاین و در لحظه می توانید نقل و انتقال پول را انجام دهید.
  • شما می توانید برای ارسال پول با مبالغ خیلی پایین هم از این سیستم استفاده نمایید. البته سقف تراکنش ها ۸۰۰۰ دلار می باشد.