دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

کاربرد پی پال (PayPal) – انتقال پول در بستر بین الملل

کاربرد پی پال - قیمت ارز لیر ترکیه صرافی رویال

پی پال (PayPal) یکی از سیستم های پرداخت آنلاین است. با این سیستم پرداخت می توانید انواع تراکنش های بین المللی را به راحتی انجام دهید. در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا از پی پال استفاده می شود. اکثر وب سایت های فروشگاهی معتبر از پی پال استفاده می نمایند. پی پال را می توان از ارزان ترین و سریع ترین روش های پرداخت در دنیا دانست. پرداخت و دریافت پول در این سیستم به سادگی انجام می شود.

البته وقتی می گوییم استفاده از پی پال ساده است باید بدانیم که در کشور ما این کار آن قدرها هم ساده نیست. این موضوع به تحریم ها بر می گردد و جز ما برای تعداد دیگری از کشورها هم صادق است. نگران نباشید از طریق واسطه ها می توانید از پی پال استفاده نمایید. علاوه بر ایران کشورهای سوریه، سودان، کوبا، میانمار و نیز کشورهایی که توسط ایالات متحده مجبور به تحمل تحریم های اقتصادی هستند، نمی توانند از خدمات این سیستم استفاده نمایند.

پی پال چه کاربردهایی دارد؟

از این سیستم پرداخت در فضای فیزیکی و مجازی استفاده های زیادی می شود. خریدهای اینترنتی از جمله مهم ترین کاربردهای پی پال هستند. البته حتی برای کسب درامد هم از پی پال استفاده می شود.

  • انتقال وجه به صورت بین المللی

ما در ایران برای این که از یک وب سایت خارجی خرید کنیم چه راه حلی داریم؟ متاسفانه سیستم بانکی ما به سیستم بانکداری جهانی متصل نیست. استفاده از سیستم های پرداختی این چنینی راه حل ما است. مهاجرین، مشتریان فروشگاه های اینترنتی و مسافران به راحتی می توانند کارهایشان را با این سیستم انجام دهند.

  • درآمد با پی پال

ممکن است کسب و کار شما به گونه ای باشد که نقل و انتقال پول با خارج از کشور داشته باشید. در این صورت می توانید این امور را از طریق پی پال به انجام برسانید. فریلنسرها هم معمولا برای دریافت دستمزد فعالیت هایشان از پی پال استفاده می کنند. کارهای زیادی هست که می توانید در خانه و از راه دور انجام دهید. فعالیت های شما می تواند بین المللی هم باشد.

  • خرید اینترنتی

فرشگاه های اینترنتی زیادی هستند که از این سیستم استفاده می کنند. این خریدها اکثرا به صورت مجازی انجام می شود و البته به صورت فیزیکی هم می تواند باشد. برای خرید فیزیکی باید وب سایت مد نظر از پی پال پشتیبانی کرده و امکان ارسال به ایران هم داشته باشد.

  • دیگر کاربردها

صدور آنی صورت حساب، شرکت در بنیادهای خیریه، پرداخت تلفنی، تبدیل ارزها و… از دیگر کاربردهای پی پال محسوب می شود.

کارمزد تراکنش های پی پال

برای تراکنش های داخلی نیازی به پرداخت کارمزد نیست. تراکنش داخلی به تراکنشی می گوییم که تغییر ارز در آن صورت نمی گیرد. مثلا وقتی بخواهید به کشوری که واحد پولی آن دلار است، دلار بفرستید شما کارمزد نمی دهید. هم چنین تراکنش ها در حوزه یورو و کرون سوئد هم بدون کارمزد خواهد بود.

مبلغ کارمزد برای کاربران بریتانیا، جبل الطارق، جرسی، جزیره من و گانزی ۵ درصد است. برای کشورهای کانادا، شمال اروپا، آمریکا، حوزه های یک و دو اروپا کارمزد برابر با ۱.۹۹ یورو است. دیگر کشورهایی که در این لیست قرار ندارند باید کارمزدی برابر با ۳.۹۹ یورو بپردازند.

هم چنین برای تراکنش های تجاری با مبالغی که بالاتر از سطح تعیین شده است، کارمزد بالاتری به شما اعلام خواهد شد.

پی پال برای ایرانی ها

کشورمان مدت ها قبل از طرف پی پال تحریم شده است. این سیستم امنیتی فوق العاده ای دارد. اگر پی‌پال متوجه مغایرت آی پی شما شوند ممکن است حساب تان را بلاک کنند. در صورتی که نیاز به ارسال فیزیکی داشته باشید کارتان کمی سخت تر است و تراکنش می تواند در حالت انتظار برای تایید قرار بگیرد.

متاسفانه تاکنون تعداد زیادی از حساب های کاربران ایرانی در پی پال مسدود شده است. در صورت ورود با ای پی ایران یا حساب جعلی هر لحظه امکان بسته شدن حساب شما وجود دارد. کاربران می توانند مستقیما جهت ایجاد حساب پی پال اقدام نمایند اما دلایل گفته شده باعث می شود تا کاربران ایرانی از طریق واسطه ها برای ساخت حساب پی پال اقدام نمایند.

ساخت حساب پی پال از طریق واسطه ها

سایت ها و شرکت های زیادی در ایران هستند که می توانید از آن ها به عنوان واسطه استفاده نمایید. این سایت ها حساب های تایید شده پی پال را در اختیار شما قرار می دهند. هم چنین برخی از این سایت ها خریدهای شما را با دریافت کارمزد کمی انجام می دهند. برای درآمدهای ارزی هم می توانید از این سیستم ها استفاده نمایید. البته باید بگوییم که در این مورد هم کمی ریسک وجود دارد.

انواع حساب های کاربری پی پال چیست؟

هنگامی که به افتتاح حساب می پردازید باید نوع حساب خود را تعیین نمایید. این حساب می تواند از نوع Premier، Personal و یا Business در نظر گرفته شود. شما می توانید در هر زمان نوع حساب پرسونال را به دو نوع دیگر تغییر دهید.

حساب های پریمیر و بیزینس نسبت به پرسونال محدودیت کمتر و امکانات بیشتری دارند. از این حساب ها برای فعالیت های حرفه ای تر استفاده می شود. شما می توانید یک حساب شخصی و یک حساب بیزینس در پی پال داشته باشید.

خرید ارز دیجیتال

صرافی های زیادی هستند که می توانید از طریق پی پال با آن ها کار کنید. برای پرداخت وجه جهت خرید رمزارزها می توانید از سیستم پرداخت پی پال استفاده کنید. همان طور که می دانید این کار هم از طریق پرداخت ریال امکان پذیر نیست.

انتقادها

محدودیت کاربران ایرانی و برخی  دیگر کشورها را نمی توان انتقادی به پی پال دانست. این محدودیت ها مربوط به تحریم هاست و در واقع آن‌ها هم مجبور به رعایت قوانین هستند. اما انتقادهایی هم به پی پال وارد است.

پی پال شبیه به یک حساب بانکی است با این تفاوت که هیچ وقت به شما سود نمی دهد. شما نمی توایند وام بگیرید. هم چنین حتی با داشتن حکم قضایی هم نمی توانید در این سیستم انتقال موجودی حساب به دیگر افراد را انجام دهید.

همان طور که گفتیم پی پال گاهی اکانت ها را بلاک می کند. این کار بدون هیچ داوری و وجود نهاد ناظر انجام می شود. در بسیاری از موارد موجودی افراد ضبط می شود. پیگیری این موارد کار سخت و زمان‌بری است. برای بسیاری از مردم جهان هم این پیگیری قابل انجام نیست.

خوب است بدانید که با وجود این انتقادها این سیستم پرداخت، هم چنان معتبر و پر طرفدار است.