دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

روش های انتقال ارز بین المللی

انتقال پول بین المللی با صرافی رویال

انتقال ارز، از دیروز تا امروز

در دنیای به سرعت در حال تغییر امروز، همه چیز آنلاین اتفاق می‌افتد. ما نمیدانیم چگونه به این نقطه رسیده‌ایم ولی می‌توانیم پله پله به عقب برگردیم تا بفهمیم چه چیزی ما را به نقطه امروزی‌ رسانده است. ۱۵۰ سال گذشته شاهد تحولاتی در صنعت پرداخت و انتقال ارز بوده‌ایم. البته تغییر در چشم‌انداز پرداخت جهانی به میزان افزایش در حجم تقاضای پرداخت نبوده است.

پول همواره بخشی از تاریخچه ۳۰۰۰ ساله‌ی زندگی انسان بوده است و در بخش زیادی از این تاریخچه، بانک‌ها و موسسات مالی حاضر بوده‌اند. با این حال با ظهور انقلاب صنعتی و جهانی‌سازی شاهد تغییرات اساسی در انتقال ارز بوده‌ایم یعنی آنجا که اولین انتقال پول الکترونیکی صورت گرفت.

انتقال ارز آنلاین

منبع westernunion

انتقال پول الکترونیکی که به قرن ۱۹ میلادی برمیگردد از آن زمان تاکنون به یکی از موفق‌ترین شیوه‌های انتقال پول در جهان مبدل شده است. اقبال عمومی به این روش انتقال موجب شد که شرکت‌های خصوصی متعددی بدون فضای بانکی وارد این حوزه شوند.

نقش شرکت های خصوصی در حوزه انتقال ارز

وسترن یونیون - خرید ارز دیجیتال از طریق پی پال - قیمت ارز لیر ترکیه صرافی رویال

تعداد کمی از این شرکت‌ها هنوز فعال هستند؛ مانند Western Union که خدمات رسمی تلگراف خود را به خدمات مالی تبدیل کرد و امروزه خدمات متنوع و گسترده‌ای را به عنوان یکی از بزرگترین انتقال‌دهندگان ارزی در دنیا ارائه می‌کند. سرویس اصلی این شرکت، انتقال الکترونیکی، مشابه بانک‌هاست با این تفاوت که مشتری می‌تواند در ازای پرداخت مبلغی انتقال آنی داشته باشد. این امکان انتقال آنی که در اثر پیشرفت در فناوری ارتباطات ایجاد شده است، صنعت پرداخت را به عرصه نوینی وارد کرده است. عبور از این نقطه که با عنوان انتقال سرمایه الکترونیکی (EFT) نیز شناخته می‌شود، جهشی بزرگ همچون انقلاب در چشم‌انداز و فرایند پرداخت بوده است. ATM ها نیزدر این مرحله وارد شده‌اند. موسسات مالی شروع به پردازش الکترونیکی پرداخت ها به جای حالت نقدی یا چکی آن نمودند.

کارت های اعتباری

در دهه ۱۹۲۰ شرکت هایی مانند Western Union و بعد از آن شرکت‌های نفتی اقدام به صدور کارت‌های اعتباری کردند. کارت‌های اعتباری ویزا حوالی ۱۹۵۸ و مسترکارت ها در سال ۱۹۶۶ پابه عرصه نهادند تا آنجا که در اوایل دهه ۱۹۷۰ بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی دارای کارت اعتباری شدند. جهان کارت‌های اعتباری را بدون هیچ عامل بازدارنده‌ای پذیرفت. طولی نکشید که در چند دهه آتی و با متداول شدن اینترنت، هر خانه‌ای در آمریکا یک کامپیوتر با اتصال مودمی به اینترنت داشت.

انتقال ارز و تجارت الکترونیک

برای اولین بار در تاریخ، انسان‌ها فضایی مجازی با قابلیت‌های دنیای واقعی خود را تجربه کردند. با این حال لزوم حضور خدمات و کالاها به همراه پرداخت، همانند پلی میان این دنیا حس می‌شد. رشد تجارت الکترونیک در سال‌های بعدی نیز تقاضای شدیدی برای راه‌حل‌ها و فرایندهای انتقال ارز در دنیای آنلاین ایجاد کرد. به منظور تطبیق با شرایط  و نیازمندیهای ایجاد شده، ویزا و مسترکارت کدهای امنیتی را به کارت‌های خود افزودند. سایر شرکت ها مانند PayPal، راه‌حل‌هایی مشخصا برای اینترنت طراحی کردند و به عنوان واسطی میان شرکت‌های مالی و طرف گیرنده عمل کردند.

بنابراین با پذیرش اینترنت، امروزه ما قادر به استفاده از بانکداری الکترونیک و پرداخت از طریق ایمیل هستیم. در پست انتقال ارز در گذر زمان می‌توانید اطلاعات جالبی درباره روند تحولات انتقال ارز آنلاین بدست آورید.

انتقال ارز با صرافی رویال

شرکت تضامنی امیر نجومی و شرکاء، با نام تجاری صرافی رویال با بیش از ده سال تجربه موفق در زمینه حوالجات ارزی، می تواند در دوران تحریم جایگزین بسیار مناسبی برای انتقال پول های خرد و عمده از سراسر دنیا باشد. این صرافی با اتکا به دانش روز و در اختیار داشتن منابع ارزی، توانسته بصورت کاملا موفق انتقال ارز داشته باشد. همچنین این صرافی با داشتن اپلیکیشن در حوزه تخصیص ارز مسافرتی، می تواند پذیرای عزیزانی باشند که قصد سفر به کشورهای مختلف را داشته باشند. برای مطالعه قوانین ارز مسافرتی میتوانید این لینک را مطالعه کنید.

منبع:

www.blog.coinpip.com