دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

جاهای دیدنی استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر در یک نگاه

مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای توریستی دنیا محسوب می شود. استانبول، ازمیر، انکارا و انتالیا از جمله شهرهای مهم ترکیه هستند. در این مطلب در مورد جاهای دیدنی ترکیه از جمله جاهای دیدنی استانبول، جاهای دیدنی ازمیر، جاهای دیدنی آنکارا و آنتالیا صحبت می کنیم.

آب و هوای خوب و جذابیت های گردشگری فراوان، صنعت توریسم را در این کشور گسترش داده است. دریاهای مدیترانه، سیاه، اژه و مرمره علاوه بر این که خودشان جذابیت محسوب می شوند، در به وجود آمدن آب و هوای مناسب ترکیه هم نقش زیادی داشته اند. آب و هوای مناسب هم طبیعتا در پیدایش بافت طبیعی و زیبا نقش مهمی دارد.

در ادامه سعی می کنیم برخی از بهترین نقاط دیدنی این کشور را به شما معرفی کنیم.

راستی ارز مسافرتی برای رفتن به ترکیه را تهیه کرده اید؟ برای انجام این کار با کارشناسان ما در صرافی رویال تماس بگیرید.

جاهای دیدنی استانبول را می شناسید؟

از جمله پربازدیدترین شهرهای ترکیه باید به استانبول اشاره کنیم. این شهر مرکز ترکیه و بسیار مورد توجه گردشگران است.

مسجد سلیمانیه را از دست ندهید

سلیمانیه - مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

این مسجد با دستور سلطان سلیمان ساخته شده است. معمار این مسجد سنان نام داشته است. معماری آن ترکیبی از معماری اسلامی و بیزانسی است و جذابیت های خاص خودش را دارد. این مسجد شامل بخش های مختلفی از جمله مدرسه، کتابخانه، آشپزخانه و بیمارستان است.

بهترین منظره شهر استانبول را می توانید از این مسجد تماشا کنید.

منطقه زیبای سلطان احمد

از پر طرفدارترین جاهای دیدنی استانبول، منطقه سلطان احمد است. فضای این منطقه آرامش خاصی دارد و شامل مکان های دیدنی زیادی هم می شود. این مکان ها عبارتند از: مسجد ایاصوفیه، کاخ توپ قاپی، مسجد کبود، هیپودروم، بازار آستارا و بسیاری موارد دیگر.

تنگه بسفر از دیگر جاهای دیدنی استانبول

پل بیسفر - مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

سواحل جذابی که در اطراف این تنگه قرار دارد، خیره کننده است. رستوران هایی با معماری خاص، هتل های مختلف، قلعه ها و خانه های چوبی جذاب از جمله دیدنی های این منطقه است. آرناووت کوی، رستوران بابا آدم، هتل چهار فصل و بسیاری دیگر از دیدنی های ترکیه در همین منطقه واقع شده است.

جاهای دیدنی آنکارا

انکارا دومین شهر بزرگ در ترکیه محسوب می شود. این شهر پایتخت ترکیه است. معابد زیبا، موزه های تاریخی، رودخانه های فراوان، دشت خشک و.. از جمله دیدنی های این شهر هستند.

آنیت کابیر را حتما ببینید

آنیت کبیر - مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

اولین رئیس جمهور ترکیه، مصفی کمال اتاتورک، در این مکان دفن شده است. مقبره او روی یک تپه ساخته شده است. در این مکان یک مقبره دیگر هم وجود دارد که مربوط به اسمت اینونو دومین رئیس جمهور ترکیه می باشد.

با موزه تمدن اناتولی به تاریخ گذشته سفر کنید

این موزه در آنکارا و در قسمت جنوبی قلعه آن قرار دارد. این مجموعه شامل موزه هیتی ها، بازار محمود پاشا و کاروانسرای Kusunlu Han است. اشیای تاریخی جذابی در این موزه به نمایش گذاشته شده که تعداد آن ها به بیش از ۲۰۰۰۰۰ شی ء می رسد.

مجسمه های عصر برنز و غارنگاره های مختلفی را در این موزه مشاهده می کنید.

موزه صنعتی رحمی کوچ

این موزه درباره صنعت، ارتباطات و حمل و نقل اطلاعات خوبی به شما می دهد. این موزه توسط رحمی کوچ، یکی از اعضای خاندان ثروتمند ترکیه که رئیس گروه کوچ هم بود، تاسیس شد.

در سال ۲۰۰۵، موزه خواهر که از موزه اصلی کوچک تر است، در انکارا افتتاح شد.

مسجد زیبای حاج بیرم از دیگر جاهای دیدنی آنکارا

این مسجد در دوران عثمانی ساخته شده و معماری اوایل قرن ۱۸ و اواخر قرن ۱۷ را نشان می دهد. تزئینات چوبی و گل و گیاهان، سقف این مسجد را پر کرده است. حاج بیرم شاعر و صوفی ترک بوده است که نام این مسجد به افتخار او انتخاب شده است.

یونسکو در سال ۲۰۱۶ نام این مسجد را در فهرست آزمایشی میراث جهانی قرار داد.

موزه مربوط به زندان الوکانلار

این موزه در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده است. جالب است بدانید اولین موزه زندان در ترکیه، همین موزه است. اگر به سیاست و یا تاریخ علاقه مند هستید این موزه از جمله جاهای دیدنی آنکارا برای شما به حساب می رود. در صورتی که فکر می کنید روحیه تان تحمل آشنایی با اتفاقات وحشتناکی که در این زندان افتاده است را ندارد، دیدن آن را به شما توصیه نمی کنیم.

جاهای دیدنی آنتالیا

این شهر در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. انتالیا در میان رشته کوه های توروس و دریای مدیترانه قرار دارد.

آنتالیا برای فصول گرم سال، بسیار دیدنی است. چیزی حدود ۳۰ درصد از سهم گردشگری سالانه ترکیه برای آنتالیا است. همین موضوع نشان دهنده میزان جذابیت این شهر است.

پارک Hip- Notics

منطقه hip notics - مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

این پارک بزرگ را می توانید از نزدیک ببینید و لذت ببرید. سه رودخانه بزرگ موجود در این پارک باعث می شود از انواع ورزش ها و تفریحات آبی بهره مند شوید. کافه های جذاب، رستوران ها و هتل های موجود هم باعث می شود به راحتی بتوانید در این منطقه استراحت کنید.

ورزش های آبی مختلف، تنیس، بسکتبال و… از جمله سرگرمی های مختلف این پارک است که می توانید از انها لذت ببرید.

موزه آنتالیا را از دست ندهید

این موزه از دوران پاره سنگی تا زمان عثمانی را پیش چشمان تان به نمایش گذاشته است. می توانید مجسمه های جذاب خدایان و الهه ها را از نزدیک ببینید. علاوه بر این بخش های مختلفی در موزه وجود دارد که کودکان هم می توانند از آن ها لذت ببرند.

شهر باستانی ترمسوس

ترمسوس - مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

این شهر در ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. خوشبختانه از این شهر به خوبی مراقبت شده و در وضعیت خوبی قرار دارد.

ترسوس روی کوهی بلند قرار دارد و درختان کاج زیادی ان را احاطه کرده است. همین موقعیت قرارگیری، این شهر را از ویرانی حفظ کرده است.

برای دیدن این منطقه اماده کوهنوردی باشید زیرا ارتفاع آن بالا است. از جمله جاهای دیدنی آنتالیا در این منطقه باستانی می توان به قبرستان، تئاتری زیبا بین صخره ها، ورزشگاهی بزرگ و تنگه های عمیق اشاره کرد.

منطقه Kaleici از دیگر جاهای دیدنی آنتالیا

این منطقه در مرکز آنتالیا قرار دارد. ساختار این منطقه به دوران بیزانس، روم، عثمانی و سلجوقی برمی گردد. جاذبه های زیادی در Kaleici وجود دارد که می توانید از ان ها دیدن کنید. دروازه هادریان، مسجد iskele و برج ساعت از جمله دیدنی های ان هستند.

ساحل کاپوتاس

این ساحل هم جذابیت های خودش را دارد که می تواند به خوبی اوقات فراغت تان را پر کند. در ۲۵ کیلومتری کاش می توانید به این ساحل دسترسی داشته باشید.

جاهای دیدنی ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای زیبا و توریستی ترکیه است که جاذبه های گردشگری زیادی هم دارد.

پموکله را حتما ببینید

پاموکاله - مناطق دیدنی ترکیه - صرافی روایل - تامین ارز لیر ترکیه

اینجا یک مکان قدیمی است که وجود آب گرم کربنات دار ان را برای گردشگران جذاب تر نموده است. تصورش را بکنید شما می توانید در آب گرمی شنا کنید که بیش از ۲۰۰ سال قبل از میلاد، قدمت دارد. در زمان های دور، زمین لرزه شهر را از بین برده و درون آب می ریزد.

دیدن موزه ای که در این منطقه وجود دارد هم قطعا خالی از لطف نیست.

کلیسای جذاب سنت پی کارپ

اگر به هنر، رنگ و طرح علاقه دارید، این کلیسا برای شماست. معماری هنرمند به نام “ریموند چارلز پره” نقاشی های این کلیسا را بازسازی کرده است. علاوه بر این لوسترهای زیبا، این کلیسا را به بهترین شکل نورانی کرده است.

بازار سنتی کمرالتی

بازارهای سنتی همواره از جذاب ترین نقاط برای گشت و گذار است. می توانید برای خرید انواع لوازم زینتی و نیازهای روزمره به این بازار سر بزنید. کافه ها ومساجد متعددی هم در همین اطراف وجود دارد.

کدیفه کاله از دیگر جاهای دیدنی ازمیر

این مکان از جمله زیباترین جاهای دیدنی ازمیر است. در بالای این برج زیبا، بهترین منظره ازمیر و خلیج را مشاهده می کنید.