دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

۶ راه برای فرار از شلوغی استانبول ترکیه

شلوغی استانبول و راه های فرا از آن

برای  فرار از زندگی روزمره و شلوغی‌های شهر استانبول، یک سفر بی‌نظیر با تور ترکیه فرصتی مناسب برای هر فردیست. اما اگر قصد خرید و بازدید از مراکز خرید استانبول و یا مکان‌های دیدنی استانبول را دارید، باید پیش از سفر بدانید که به شهری پر جمعیت سفر می‌کنید و از بدیهیات و اسرار استانبول مطلع شوید. یکی از بدیهیات این شهر شلوغ بودن آن است، استانبول بزرگ‌ترین شهر دنیاست و با ۱۴ میلیون جمعیت، نمی‌توان انتظار خیابان‌های خالی از ترافیک و شلوغی را داشت. با این حال، هنوز هم چند نکته و راه برای فرار از شلوغی‌ها و لذت بردن از تنهایی و خلوت وجود دارد.

از ترکیه سوغاتی چی بخریم؟ دسترسی به بهترین فروشگاه ها + نقشه و فیلم فروشگاه های ارزان و با کیفیت
۳۱ غذای خوشمزه ترکیه ای به همراه طرز تهیه

۱.اواخر هفته و صبح زود در مکان‌های دیدنی استانبول

اگر این سفر اول شما به استانبول است و قصد بازدید از دیدنی‌های مشهور استانبول نظیر ایاصوفیه و کاخ توپکاپی استانبول را دارید، سعی کنید صبح هرچه زودتر به بازدید از مکان‌های دیدنی مشهور شهر بروید تا به شلوغی بر نخورید، مخصوصا  بعدازظهر سطح شهر بسیار شلوغ می‌شود و مکان‌های توریستی انبوه از توریست خواهد شد. بازدید از مکان‌های دیدنی در صبح زود یعنی جلو افتادن از توریستان خارجی، صبح زود توریستان در حال صبحانه خوردن در هتل خود هستند، از این رو با کمی سحر خیزی شما می‌توانید از این زمان استفاده کنید و با خیالی آسوده از مکان‌های دیدنی استانبول بازدید کنید. علاوه بر این، اواخر هفته را برای بازدید از مکان‌های دیدنی استانبول انتخاب نکنید، در طول روزهای هفته به انبوه جمعیت بازدیدکنندگان برنخواهید خورد.

۲. راهنمای سفر به استانبول: بازدید از دیدنی‌های اطراف شهر 

محله سلطان احمد شاید جاییست که بیشترین دیدنی مشهور استانبول را در آن خواهید دید، این محله اما تنها جاذبه استانبول نیست، در طول سفر با تور ترکیه نباید از دیدنی‌های اطراف شهر غافل شوید. در همسایگی استانبول دیدنی‌ها و رستوران‌هایی را خواهید دید که شاید خیلی معروف نباشند، اما دیدنی و جذاب‌اند. یکی از بهترین مکان‌های دیدنی اطراف شهر که دست نخورده باقی مانده است، محله بالت است. محله بالت محله‌ای زیبا و دیدنی ایست که حتی در فصول گردشگری نیز توریستان از تماشای آن غافل می‌مانند. تنها چند توریست به محله بالات می‌روند تا از خانه‌های ارتدوکس زیبای یونان، کلیسای قدیمی استانبول و دبیرستان جذاب غذیمی محله عکس بگیرند و ندیده‌ها را ببینند. محله‌های دیگری نیز وجود دارد که در طول سفر به استانبول ارزش دیدن دارند و به دور از شلوغی و هیاهو می‌توانید از زیبایی‌های آنها لذت ببرید: محله های Yeniköy، Teşvikiye، Moda، Akaretler، Arnavutköy و Emirgan .

۳. راهنمای سفر به استانبول: جاهای مکان‌های دیدنی کمتر شناخته شده 

تاریخ استانبول وسیع و گسترده است، این بدین معناست که مکان‌های تاریخی را در گوشه گوشه شهر پیدا خواهید کرد. در طول سفر با تور ترکیه به شهر تاریخی استانبول، قدرت انتخاب وسیعی در بازدید مکان‌های تاریخی دارید. مخصوصا مکان‌ها و مساجد تاریخی کمتر دیده شده‌ای را خواهید دید که دور از شلوغی و هیا‌هوی شهراند. مکان‌های تاریخی دیدنی نظیر خانه سابق لئون تروتسکی، کلیسای Pammakaristos و… .

۴. راهنمای سفر به استانبول : به منطقه آسیایی ترکیه سفر کنید 

منطقه آسیایی استانبول

بیشتر تورسیتان تور ترکیه به ناحیه آسایی ترکیه سفر نمی‌کنند زیرا بر این باوراند که این قسمت از کشور سکونتیست و جای گشت‌وگذار نیست. اما، دقیقا به همین دلیل می‌بایست به آنجا سفر کرد و از دیدنی‌های دوست داشتنی منطقه آسیایی ترکیه دیدن کرد. گشت‌وگذار در خیابان‌های محلی ترکیه، غذا خوردن در یکی از بهترین رستوران‌های استانبول کافه‌ها و مغازه‌ها از چیزهاییست که در بخش آسیایی نیز از آن لذت خواهید برد. با یک قایق به اوسکودار  – Üsküdar  بروید و در یک روز آرام دور از شلوغی‌ها در کنار ساحل بسفر قدم بزنید.

در ادامه یک فیلم از بازدید توریست رودریگو از چنل یوتیوب travelzilla.lam رو برای آشنایی بهتر مشاهده خواهید کرد.

بهترین چنل‌های یوتیوب برای معرفی کامل ترکیه (ایرانی و خارجی)
معرفی و بازدید از منطقه آسیایی استانبول


۵. راهنمای سفر به استانبول : به بازدید جزایر استانبول ترکیه بروید 

جزایر اطراف استانبول - مناطق آسیایی و اروپایی در نقشه

یک نکته عالی برای سفر به جزایر استانبول این است که برای گشت‌وگذار در جزایر از تعطیلات آخر هفته اجتناب کنید و خیلی زود بیدار شوید، اگر نمی‌خواهید با یک کشتی پر از جمعیتی مردم به جزیره بروید، یکی از جزایر کمتر شناخته شده مانند Heybeliada یا Burgazada را انتخاب کنید و در چشم انداز طبیعت بی‌نظیری که در کنار آن عمارت عثمانی و چند کافه و رستوران تازه باز شده است لذت ببرید. اگر قصد رفتن به جزیره محبوب Büyükada را دارید، برای گشت‌وگذار از سرتاسر جزیره یک دوچرخه اجاره کنید و دور از مرکز شلوغ شهر از آرامش جزیره لذت ببرید.

۶. راهنمای سفر به استانبول : اجتناب ازسفر در فصل توریستی ترکیه

در طول تابستان استانبول توریست کمتری دارد چرا که رطوبت هوا آزار دهنده است و سفر با تور ترکیه در طول تابستان عاقلانه نیست، خوب توصیه ما نیز به شما این نیست که در تابستان به استانبول سفر کنید. اما، در ماه‌های ژوئن و سپتامبر که ماه‌های توریستی ترکیه محسوب می‌شوند نیز به ترکیه سفر نکنید، در فصل بهار و پاییز درست زمانی که آب و هوای استانبول مناسب است، زمانی مناسب برای سفر با تور ترکیه محسوب می‌شود.