دانلود اپلیکیشن صرافی رویال برای گرفتن ارز مسافرتی در کمترین زمان کلیک کنید.

راهنمای بازدید از ترکیه: ۸ اشتباه که اهالی ترکیه را ناراحت می‌کند

ممنوعیت ها در ترکیه


ترکیه – 
مردم ترکیه به خونگرمی و داشتن برخورد دوستانه در میان توریستان تور ترکیه معروف‌اند. عصبانی کردن اهالی مهربان ترکیه راحت نیست، اما بعضی کارها هستند که ممکن است اهالی ترکیه به آن‌ها واکنش بدی نشان دهند و شاید بتوان گفت که چند نکته از خط قرمزهای اهالی ترکیه محسوب می‌شود. بنابراین، در طول سفر با تور ترکیه و گشت‌وگذار در مکان‌های دیدنی و توریستی ترکیه هرگز مرتکب این ۸ اشتباه نشوید. در ادامه برای اطلاعات بیشتر و بروزتر نسبت به رفتار و آداب و معاشرت مردم ترکیه می تونید از فیلم و کانال‌های خبری موجود استفاده کنید.

۱. پوشیدن لباس نامناسب در مساجد ترکیه

ممنوعیت پوشیدن لباس نامناسب در مساجد ترکیه

زمانیکه به بازدید از یکی از مساجد شگفت‌انگیز تاریخی ترکیه می‌روید، می‌بایست به نوع پوشش خود توجه بیشتری داشته باشید. توجه کنید که حتما برای بازدید از مساجد ترکیه لباس مناسب و ساده‌ای بر تن داشته باشید، برای بانوان لباسی پوشیده، به گونه‌ای که شانه‌ها و پاها پوشیده باشد، علاوه بر این، در ترکیه نیز همانند ایران برای بازدید از مساجد، بانوان موظف‌اند موهای خود را بپوشانند. فراموش نکنید که کفش‌های خود را پیش از ورود به مساجد در آورید.

۲. عشق بازی در خیابان و مکان‌های عمومی ترکیه

فرهنگ مردم ترکیه نزدیک به مردمان کشور عزیز خودمان است، اهالی ترکیه مردم مذهبی و مسلمان هستند و عشق و محبت بین زوجین درمکان‌های عمومی مسئله‌ای ناخوشایند در جامعه ترکیه محسوب می‌شود. بنابراین در طول سفر با تور ترکیه، به هنگام بازدید از شهرهای زیبای ترکیه، مخصوصا در محله‌های مذهبی‌تر حتما لحظات عاشقانه خود را به خلوت خصوصی خود ببرید تا مورد رفتار ناخوشایند قرار نگیرید.

۳. باقی گذاشتن غذا در بشقاب

در ترکیه باقی گذاشتن غذا در بشقاب بدین معناست که شما از غذا لذت نبردید و کارکنان رستورانیا میزبان شما مقصر شناخته می‌شوند. اگر خیلی سیر هستید و نمی‌توانید بشقاب غذایتان را کامل بخورید، برای جلوگیری از سوء‌تفاهم، بگویید که سیر شدید و دیگر نمی‌توانید بخورید. با این حال، خوردن همه غذا داخل بشقاب کاری بهتر و پسندیده‌تر است.

۴. نادیده گرفتن ماه رمضان در ترکیه

در ترکیه نیز همانند کشور عزیزمان ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و به مدت یک ماه خوردن و آشامیدن در مکان‌های عمومی ممنوع می‌شود. اگر در طول ماه مبارک رمضان به ترکیه سفر می‌کنید، مهم نیست که از اهالی کشور ترکیه باشید و یا توریست خارجی، به عنوان احترام به مردمان روزه گیر شهر می‌بایست در سطح شهر از طلوع آفتاب الی غروب آفتاب چیزی نخورید و نیاشامید.

۵. هنگام وارد شدن به منزل دیگران در ترکیه

پیش از این به این موضوع اشاره کردیم که برای وارد شدن به مساجد ترکیه می‌بایست کفش‌های خود را از پا درآورید، اما حال باید اضافه کنیم که باکفش نمی‌توانید وارد خانه کسی در ترکیه شوید. در طول سفر با تور ترکیه اگر برای صرف یک فنجان قهوه ترک یا یاقلوای ترکیه شدید، این فرصت را از ندهید و حتما قبول کنید، اما فراموش نکنید که پیش از دخول به خانه فرد مهمان نواز کفش‌های خود را از پای درآورید.

۶. بی‌احترامی به مصطفی کمال آتاتورک

بی احترامی آتاتورک

در طول سفر با تور ترکیه، به هنگام گشت‌وگذار در مکان‌های دیدنی شهرهای بزرگ، حتما مجسمه آتاتورک، موسس جمهوری ترکیه، را در سطح شهر خواهید دید. آتاتورک در تاریخ ترکیه نقش مهمی داشته و مردم ترکیه بسیار او را گرانقدر و محترم می‌شمارند، از این رو، هرگز با شخصیت آتاتورک در ترکیه شوخی نکنید و در طول سفر راجبه او صحبت نکنید چرا که مردم ترکیه بسیار حساس و نسبت به او به شدت متعصب‌اند.

۷. آداب معاشرت اهالی ترکیه

اهالی ترکیه نیز همانند دیگر مردمان هر ملت و قومیتی دارای قوانین معاشرتی به خصوص خود است، رسومات و آداب معاشرت اهالی ترکیه بسیار شبیه به خودمان است که اگر در طول سفر به ترکیه به آنها دقت کنیم، در میان آنها عزیزتر خواهیم بود و با آغوشی باز از ما استقبال می‌کنند. برای مثال اگر به خانه فردی از اهالی ترکیه دعوت شدید، فراموش نکنید که برخواستن به پای بزرگ‌ترها، خانم باردار از قوانین احترام در این کشور است. نکته‌ای دیگر اینکه کمک کردن به تمیز کردن میز غذا پس از صرف نهار و یا شام نیز از چیز هاییست که ادب شما به صاحب خانه را می‌رساند.

۸. عکاسی از اهالی ترکیه بدون کسب اجازه

در طول سفر با تور ترکیه، مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارد که شاید برای لنز دوربین شما موضوعی جذاب و جالب به نظر برسد، اما هنگام عکاسی در این کشور دیدنی و زیبا فراموش نکنید که اهالی شهرها دوست ندارند بدون اجازه از آنها عکس گرفته شود. پیش از آنکه از کسی، مخصوصا بانوان ترکیه، عکس بگیرید، حتما کسب اجازه کنید و آنها را مطلع سازید.